Pletivo, levné pletivo, pozinkované a poplastované pletivo a další pletiva

Pletivo a levné pletivo pro oplocení

Levné pletivo nebo alešspoň pletivo levně. To je touha a cíl. Alespoň tak hovoří statistiky z portálu Seznam a Google. Pokud někdo hledá pletivo, pak hledá buďto levné pletivo nebo pletivo levně (ó, jak je ta čeština krásná, hlavně pro SEO optimalizace webových stránek firem, které nabízejí pletivo). Kromě levného pletiva ale uživatelé internetu hledají i další specifika jako je pletivo od výrobce nebo konkrétní typy pletiva. Těmi jsou pozinkované pletivo, poplastované pletivo (druhy povrchové úpravy pletivo) nebo lesnické pletivo či farmářské pletivo (druhy a určení pletiva). Všechny tyto druhy pletiva se vzájemně nevylučují a naopak při vyhledávání vytváří až bizardní kombinace slov.

Pozinkované pletivo, poplastované pletivo, farmářské pletivo, lesnické pletivo

Rozdělení pletiva na pozinkované pletivo a poplastované pletivo jsme si už uvedli. To je základní členění pletivo pro ploty a oplocení. Oplocení pozemků je mimochodem formou pasivního zabezpečení pozemku. Aktivní zabezpečení představují CCTV kamerové systémy. S těmi se roztrhnul pytel s rozvojem fotovoltaických elektráren. Každá fotovoltaická elektrárna totiž musely mít oplocení a kamerový systém. To byl požadavek pojišťovny, aby panely elektrárny pojistila. Farmářské pletivo a lesnické pletivo potom nejsou označením povrchové úpravy pletiva, ale jeho určením. Farmářské pletivo patří do lesa a zemědělské pletivo na pole.

Poplastované pletivo nebo pozinkované pletivo jako zabezpečení pozemku

Pozinkované a poplastované pletivo slouží, jak již bylo nesčetněkrát řečeno, k zabezpečení pozemku. Nic víc, nic míň. Jde jen o to vytyčit si hranice, kam ještě může cizí noha vstoupit a kde už nemá co dělat. Lesnické i farmářské pletivo většinou do slouží jinému účelu než zabezpečení před vstupem osob - ty sjou určeny spíš pro zvěř nebo ochranu rostlin.


Dřevěný zahradní nábytek z masivu. - Brány, ploty a pletivo